Manager în relația cu clienții

Responsabilități:

  • Căutarea de noi clienți;
  • Stabilirea întâlnirilor cu clienții;
  • Deplasarea la întâlniri de negociere;
  • Organizarea procesului de vânzări: de la primul contact cu clientul până la încheierea contractului;
  • Evidență regulată.

Cerințe:

  • Studii superioare/superioare incomplete;
  • Abilități de comunicare orală în limbile română/rusă;
  • Utilizator avansat al PC;
  • Cunoașterea tehnicilor de vânzare;
  • Experiență de muncă în domeniul vânzărilor de la 1 an (va fi un avantaj).

Calitățile personale pe care am dori să le vedem la angajatul nostru: atitudine de viață pro-activă, pozitivitate, productivitate înaltă a muncii.

Dacă nu aveți experiență în muncă, dar simțiți că puteți avea succes — vă așteptăm!

Condiții de muncă:

  • Lucru la distanță, conform programului: luni-vineri, 10:00 -17:00;
  • Sistem transparent de motivare.

Competențe de bază:

Găsirea și atragerea clienților/ Sunete reci/ Negocieri cu clienții/ Încheierea contractelor/ Lucru în echipă/ Abilități de vânzare/ Apeluri telefonice/ Corespondență de afaceri.

Jurnalist

Cerințe față de candidat:

  1. Limba română nativă și cunoașterea la nivel înalt a limbii ruse (obligatoriu!).
  2. Studii — jurnalist, filolog, traducător.
  3. Abilitatea de a scrie corect și fluent, de a exprima gândurile.
  4. Orientare bună în subiecte despre familie, copii, sănătate, educație.
  5. Responsabilitate, echilibru, onestitate, atitudine pozitivă față de viață.

  • Scrierea articolelor pe tematicile site-ului, inclusiv – comerciale.
  • Traducerea din limba rusă în limba română a articolelor altor autori (traducere creativă). De asemenea, din limba română în limba rusă – cu ajutorul redactorului.
  • Redactarea textelor scrise în limba română de autori din afara redacției.
  • Colectarea informațiilor și scrierea articolelor de prezentare. Actualizarea informației din articolele deja existente.

Vă oferim:

  • Salariu achitat la timp (se va determina în urma interviului de angajare).
  • Lucru stabil într-o echipă mică, binevoitoare, cu conducere adecvată.
  • Oportunitate de dezvoltare creativă și profesională.
  • Condiții confortabile de muncă, angajare oficială în câmpul muncii, pachet social complet.

Dacă sunteți interesat de acest post vacant, expediați CV-ul cu o fotografie la adresa electronică admin@semia.md, indicând în subiectul mesajului postul la care aplicați.